Veel ouderen zijn door een lichamelijke beperking of het wegvallen van vrienden en familie aan huis gebonden. Zij willen er graag weert op uit om anderen te ontmoeten. De BusPlus Heerlen voorziet in deze behoefte en heeft als doel de dagelijkse sleur te doorbreken en met anderen samen iets leuks te ondernemen. Met dit busje kan men weer eens boodschappen gaan doen(winkelritjes) misschien een tochtje in de omgeving maken of een kleine excursie. Kortom: weer eens ergens heengaan. En omdat er in
Stichting Paard in Nood vangt sinds 16 jaar afgedankte,verwaarloosde, gehandicapte en oude paarden op in Heerlen Noord.Onze doelstellingen zijn:Paarden en pony’s met levenskwaliteit, die de eigenaar wil laten inslapen of slachten.Zieke, mishandelde, geblesseerde, verwaarloosde paarden en pony’s.Paarden uit de topsport, die niet meer interessant zijn voor de eigenaar.
Wij nodigen minima, armen, daklozen en mensen die een gezellig praatje willen,uit om samen aan tafel te gaan op de volgende locaties:Iedere dinsdag tussen 17.00 en 19.00 uur’t Juphuis, Schandelerstraat 81 HeerlenBuurtcentrum De Koffiepot, Kasteel Hoensbroeklaan 190 HoensbroekIedere donderdag tussen 16.30 en 18.30 uurKerk Chèvremont, Nassaustraat 37 Kerkrade
In de cursus krijg je o.a. informatie over de ziekte, medicatie, behandelingsmogelijkheden, noodplannen/crisiskaart en leer je probleemoplossende en stress verlagende vaardigheden.
Voor meer informatie zie de webpagina.
Buurtbemiddeling verbindt buren!Geschreeuw of harde muziek ‘s nachts, last van schaduw door overhangende takken van bomen en struiken, last van blaffende honden en wat maken de buurtkinderen een herrie! Waar mensen samen leven, ontstaan soms irritaties. Bewoners lossen dit vaak op door met elkaar te praten en een oplossing te zoeken. Echter een kleinigheidje kan zomaar uitgroeien tot een ruzie die het woonplezier bederft.Buurtbemiddeling is een doeltreffende manier om dit
De schutterij van Heerlerheide is een gezelschapsvereniging die aangesloten is bij de schuttersbond Gerardus. Zij hebben per jaar 4 Bondsfeesten een Oud Limburgs Schuttersfeest en ZLF feest. Daarbij zijn er nog diversen activiteiten op Heerlerheide waar de schutterij bij aanwezig is. Denk hierbij aan het patroonsfeest van Sint Sebastiaan of de processie van Heerlerheide. De schutterij bestaat uit een drumband, marketentsters, officieren en geweerdragers.
In de Heerlense wijk Heerlerheide ligt het modern zorgcentrum bestemd voor bewoners met intensieve lichamelijke verzorging en verpleging en voor mensen met dementie. De verpleeghuiszorg wordt kleinschalig aangeboden in kleine woongroepen met een gezamenlijke woonkamer met keuken.Er zijn vier woongroepen met zes bewoners en één woongroep voor tien bewoners met een gezamenlijke woonkamers.Het zorgcentrum heeft plek voor 118 bewoners. Daarnaast heeft Ter Eyck 28 seniorenwoningen
Woonpunt biedt betaalbaar en prettig wonen aan inmiddels ruim 18.000 woningen in Zuid-Limburg. In de afgelopen honderd jaar hebben we tienduizenden mensen aan een woning geholpen. Duizenden woningen gebouwd en opgeknapt. Oude huizen gerenoveerd of soms gesloopt. We zijn altijd bezig onze straten en buurten leefbaar te houden. Samen met bewoners en anderen. Ons werk is in al die tijd eigenlijk niet zo heel veel veranderd.
Kanker zet je wereld op zijn kop. Niet alleen als je zelf ziek bent, maar ook als iemand om wie je geeft ziek is of aan kanker is overleden. In het ziekenhuis doen ze er alles aan om je te genezen, maar waar kun je thuis terecht met je angst, verwarring en alle onzekerheid? Gelukkig kun je dan naar Toon Hermans Huis Parkstad, een centrum voor leven met en na kanker. Hier staat de deur altijd open, begrijpen we je en kun je jouw verhaal en emoties delen. Zo houd je de moed om het allemaal vol
Als je partner, familielid of vriend psychische problemen heeft en/of met een verslaving worstelt kun je met vragen zitten en zelf ook behoefte aan ondersteuning hebben.
De sportconsulenten van Heel Heerlen Beweegt proberen een leven lang sporten en bewegen voor alle inwoners van Heerlen toegankelijk te maken. Dit doen ze middels een breed sport- en beweegaanbod in en om de gemeente Heerlen.